• Міністерство економічного розвитку й торгівлі України
  • Міністерство економічного розвитку й торгівлі України

Київ, 18 квітня 2012 р. – Компанія Dell разом зі своїм партнером «УЛІС Сістемс» презентували проект побудови центрів консолідації й обробки даних для Міністерства економічного розвитку й торгівлі України. Перед Міністерством стояла необхідність консолідації ИТ-інфраструктури за допомогою побудови відмовостійкого й продуктивного обчислювального комплексу. Даний проект дозволив підвищити безпеку й надійність зберігання даних, спростити керування, створити легкомасштабовану платформу для впровадження нових бізнес-завдань

Про проект побудови центрів консолідації й обробки даних для Міністерства економічного розвитку й торгівлі України розповіли представники замовника - Доронін Дмитро Володимирович, директор Департаменту інформатизації Міністерства економічного розвитку й торгівлі України, Кривошеєв Олег В'ячеславович, заступник директора Департаменту інформатизації Міністерства економічного розвитку й торгівлі України, представники компанії Dell - Володимир Назарчук, директор по корпоративних продажах Dell в Україні, Дмитро Грязнов, директор по корпоративним проектам Dell в Україні, і представники інтегратора – сертифікованого партнера Dell компанії «УЛІС Сістемс».

Кривошеєв Олег В'ячеславович, заступник директора Департаменту інформатизації Міністерства економічного розвитку й торгівлі України, у цілому позначив завдання, мету, процеси реалізації проекту й виділив його переваги серед інших рішень: «Ми маємо великий досвід співробітництва з Dell, і тендер на побудову відмовостійкого й продуктивного обчислювального комплексу для Міністерства підтвердив правильність нашого вибору. Зростаючі обсяги даних, якими оперує Міністерство, – це постійно активна й необхідна інформація, і перерви в доступі до неї,навіть протягом двох годин, мають критичне значення. Розв'язок Dell на основі СЗД Compellent, впроваджене в Міністерстві, завдяки інноваційним технологіям, повністю забезпечує потреба у швидкій міграції даних і їх резервному копіюванні в будь-який момент часу без зупинки роботи».

Основний і резервний майданчика замовника мають різну структуру, оптимально підібрану для одержання максимальної продуктивності й спрощення IT-Інфраструктури. На майданчиках розміщаються блейд-сервери Dell Poweredge M915 і M610, а також стоєчні сервери Dell Poweredge R815, які в комбінації із системами зберігання даних Dell Compellent утворюють ефективне рішення. Використання такого рішення дозволило досягти одночасного зменшення займаної площі й оптимізації інвестицій в IT-Інфраструктуру. Інноваційна система зберігання даних Compellent створена із запасом на майбутнє, оскільки побудована на основі гнучкої, стабільної платформи з дуже широкими можливостями масштабування. Вбудовані інтелектуальні функції і засобу автоматизації оптимізують виділення ресурсів, розміщення даних і їх захист
« Для виконання завдань Міністерства потрібен постійний збір даних і їх аналіз, і кількість таких даних щорічно суттєво зростає, що спричиняє необхідність підвищення потужності для рішення нових і оптимізації існуючих завдань. У цій ситуації ИТ-інфраструктура стає критично важливої складової ефективної роботи. Ми ретельно аналізували ринок сучасних технологій в області консолідації й керування даними з метою вибору інноваційного й потужного, а головне, надійного рішення, що має величезний потенціал у майбутньому й може бути розширеним у будь-який момент залежно від наших потреб Проект був реалізовано на встаткуванні однієї з передових IT-Компаній – Dell, яке в повній мірі відповідає вимогам замовника. Ці заходи дозволили нам вивести роботу IT-Системи на якісно новий рівень», - відзначив Доронін Дмитро Володимирович, Директор Департаменту інформатизації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Важливим фактором при виборі рішення для впровадження проекту було надання виробником розширеного гарантійного обслуговування з оперативним відновленням працездатності системи Сервісна підтримка для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України здійснюється в рамках фірмового сервісу Dell Prosupport протягом трьох років згодом реакції Next Business Day і проводиться партнером Dell – компанією «УЛІС Сістемс». Відповідно до надаваного рівнем розширеного сервісу, передбачена цілодобова комплексна підтримка апаратури і програмного забезпечення, а також можливість негайного виїзду сервісного інженера до замовникові з необхідними комплектуючими не пізніше, чим на наступний робочий день із моменту визначення причини несправності.

Технічні деталі проекту були освітлені в презентації компанії – інтегратора «УЛІС Сістемс», де у своїй доповіді Олександр Бобків, провідний інженер «УЛІС Сістемс» відзначив: « Для компанії «УЛІС Сістемс» це не перший проект для державних установ, і ми постаралися втілити в ньому всі технічні можливості систем зберігання даних корпоративного класу. Рішення для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України має свої інфраструктурні і при його проектуванні ми приклали максимум зусиль, щоб виконати всі завдання замовника й найбільше ефективно використовувати дисковий простір на СЗД. Для цього ми використовували СЗД Dell Compellent, що володіють усіма перевагами інноваційних продуктів, головне з яких - широкі можливості масштабування, що дозволить у майбутньому без проблем модернізувати всю ИТ-інфраструктуру відповідно до нових завдань».

«Сучасні бізнес-процеси розвиваються настільки динамічно, що організаціям необхідні відкриті, потужні, доступні IT-рішення. Саме такі рішення здатні мінімізувати витрати ресурсів і при цьому підвищити продуктивність. Рішення й технології, які пропонує компанія Dell, дозволяють організаціям в усьому світі ефективно інвестувати в IT. Нам дуже приємно, що це було по гідності оцінене фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рамках реалізації проекту по побудові відмовостійкого програмно-апаратного комплексу. Безсумнівно, успішна реалізація проекту багато в чому залежить від рівня компетенції партнера, що впроваджує його в життя. Усі роботи з побудови, тестування і сервісному обслуговуванню системи були довірені нашому сертифікованому партнерові «УЛІС Сістемс». Ми дуже задоволені результатом втілення розв'язку Dell, і для нас - це знаковий проект, який підтверджує довіра замовників до наших продуктів», - коментує Дмитро Грязнов, директор по корпоративних проектах Dell в Україні.

Підвів підсумки Володимир Назарчук, директор по корпоративних продажах Dell в Україні: «У портфелі компанії Dell є широкий спектр рішень для компаній різних сфер незалежно від їхнього розміру. Так, рішення на основі системам зберігання даних Dell Compellent можуть бути успішно впроваджені, як в державних структурах, так і в комерційні. Ми бачимо більші перспективи в цього рішення, і презентований сьогодні успішний проект у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України – підтвердження його конкурентоспроможності й широких перспектив».