• Мультимедійна сенсорна система «Інфомат Персонал», впроваджена в будинку Міністерства транспорту України
  • Мультимедійна сенсорна система «Інфомат Персонал», впроваджена в будинку Міністерства транспорту України

Сенсорні технології стають усе більше розповсюдженими як у світі в цілому, так і в Україні зокрема. Розклад поїздів, каталоги учасників виставок, пропускні системи, ігрові автомати, доступ в інтернет – от далеко не повний перелік уже реалізованих у нашій країні проектів. І така зростаюча популярність сенсорних систем має під собою серйозні підстави. Інтуїтивний інтерфейс користувача, висока надійність і автономність рішень, зручність і швидкість роботи й відновлення інформації – ці та інші властивості інфоматів дозволяють прогнозувати подальше зростання популярності сенсорних довідкових і сервісних систем.

Не випадково Міністерство Транспорту України вибрало саме цю технологію для реалізації інформаційно-довідкової системи, що надає широкий спектр актуальної інформації про структуру й співробітників міністерства. Відвідувачі, що прийшли в новий будинок міністерства, можуть довідатися внутрішні й зовнішні телефони потрібного співробітника й номер кімнати, у якій він перебуває. Крім того, надається фотографія й інформація про розклад прийому, а також будь-яка додаткова інформація, що співробітник бажає донести до відвідувачів перед тим, як його потурбують

У тому випадку, якщо гість не знає прізвище потрібного йому службовця, інформаційна система надає до його послуг інтерактивний режим відображення структури Міністерства Транспорту. Використовуючи простий і зрозумілий інтерфейс, відвідувач може швидко побачити, хто працює в потрібному йому підрозділі й до кого саме потрібно звертатися по питаннях, що цікавлять. Дана інформація надається в зручному й структурованому виді, дозволяючи без зволікань довідатися посаду й контактну інформацію потрібного співробітника.

Для зручності гостей міністерства система, крім основних режимів, надає набір додаткових функцій. Це й пошук на прізвище службовця або назви підрозділу, і додаткова довідкова інформація про Міністерство транспорту, і схеми руху й розклади міського й міжміського транспорту. Таким чином, відвідувач зможе не тільки довідатися всю необхідну йому інформацію для зустрічі, але й спланувати свій маршрут після закінчення справ у міністерстві. До його послуг схеми метро, розклад пасажирських міжміських поїздів, авіарейсів з аеропорту "Бориспіль", міжміських автобусів "Автолюкс", схеми транспортних розв'язок і руху маршрутних таксі й міського транспорту. При цьому вся інформація надається як на українській (основній), так і на російських мовах.

Крім системи відображення інформації відвідувачам, компанія "УЛІС Сістемс" розробила додаток для редагування інформації, що дозволяє співробітникам Міністерства Транспорту України оперативно реагувати на кадрові перестановки, швидко й легко змінюючи інформацію, надавану гостям. При цьому зміни набувають чинності відразу ж після внесення їх у базу даних - немає потреби витрачати час і засоби для передруку паперового варіанта телефонного довідника.

Розглянута система була побудована, протестувала й запущена в промислову експлуатацію в короткий строк, завдяки використанню сучасних технологій зберігання й обробки даних - СУБД Oralce і XML, а також мови програмування Java. Необхідна швидкодія й надійність системи забезпечив сервер Dell PowerEdge 1750., використаний у даному проекті як сервер додатків. А унікальний елітний дизайн інфоматів забезпечили відомі закордонні виробники інформаційних терміналів - компанії Friendlyway і SeePoint.

Даний проект вже далеко не перший проект такого роду, реалізований компанією "УЛІС Сістемс" за останні кілька років. Наші системи допомагають клієнтам працювати ефективніше у всіляких галузях, починаючи від виробництва продуктів харчування й закінчуючи державними структурами.