• Microsoft Dynamics AX: Проект у корпорації УкрАвто
  • Microsoft Dynamics AX: Проект у корпорації "УкрАвто"

Розроблене й створене фахівцями компанії “УЛІС Сістемс” галузеве рішення для автомобільної індустрії – Microsoft Dynamics AX Auto, стає єдиним стандартом для дистриб'юторських компаній Корпорації “УкрАвто” і вже зараз ефективно використовується рядом ведучих підприємств Корпорації. Великий досвід і унікальна методологія роботи компанії "УЛІС Сістемс" дозволили створити ефективну технологію впровадження ULYS Auto для Microsoft Dynamics AX

Мета проекту Корпорації “УкрАвто”

Створити єдине рішення для дистриб'юторських компаній Корпорації. Формалізувати всі існуючі бізнес процеси. Одержати механізм для ефективного керування бізнесом корпорації.

Структура Корпорації "УкрАвто"

Концепція проекту Корпорації “УкрАвто”

Система Microsoft Dynamics AX прийнята корпоративним стандартом для підприємств Корпорації “УкрАвто”.

До складу Корпорації входять дистриб'юторські компанії, які займаються просуванням таких автомобільних брендів, як Mercedes-Benz, Chrysler, Jeep, Opel, Chevrolet, ЗАЗ, Daewoo, Dacia.

Було ухвалене рішення створити єдине рішення в Microsoft Dynamics AX для всіх дистриб'юторських компаній

У єдину схему поєднуються наступні бізнес процеси:

  • Дистрибуція автомобілів
  • Дистрибуція запчастин
  • Облік запчастин на розподільному складі
  • Гарантія
  • Управлінський облік
  • Податковий і бухгалтерський облік

Після впровадження на всіх дистриб'юторських компаніях створеного рішення буде створене сховище даних. Сховище даних об'єднає інформацію про всх бренди Корпорації. За допомогою побудованого сховища буде виходити вся необхідна аналітична й управлінська звітність

Особливості впровадження

Особливість даного проекту полягає в тім, що створювалося єдине рішення для різних брендів. Клас таких брендів, як Mercedes-Benz і Daewoo зовсім різний. У першому випадку йде про унікальні автомобілі й запчастини, у другому – величезний масовий потік і автомобілів, і запчастин. Одне рішення в Microsoft Dynamics AX повинне забезпечувати можливість роботи з різних схем доставки й реалізації.

Крім різниці в логічних ланцюжках існують розходження у взаєминах з іноземними постачальниками. Такі розходження необхідно враховувати на тлі створення єдиної облікової політики дистриб'юторських компаній. Реалізація в Microsoft Dynamics AX таких розходжень у єдиній базі є особливістю даного проекту.

В ході проекту проводилося тиражування готового рішення по різних компаніях

Труднощі проекту
  • Нерозуміння персоналу окремих компаній.
  • Небажання міняти існуючі бізнес процеси під загальну модель прийняту в Корпорації.
  • Необхідність ведення декількох компаній у єдиній системі. Основні труднощі виникали при проведенні змін, які повинні синхронно відбутися в декількох установах.